Blog

24# TravelCamp Katowice już za nami


Pierwszy tegoroczny TravelCamp odbył się w Katowicach. Musimy przyznać, że na Śląsku pojawiamy się dopiero drugi raz. Może dlatego właśnie poszukiwaliśmy odpowiedniej miejscówki na to wydarzenie. Ale w końcu zdecydowaliśmy się na Strefę Centralną. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Klimatyczne wnętrza inspirowane stylistyką PRL-u, otwarte dla wszelkiego typu inicjatyw (wystawy, koncerty, instalacje, barcampy) okazały się przyjazne także dla naszego przedsięwzięcia.

O czym mówiliśmy na 24# TravelCampie? Tym razem o dystrybucji online małych obiektów hotelowych oraz lepszej komunikacji z gośćmi hotelowymi. Nie zabrakło też tematów adresowanych do biur podróży czy agencji turystycznych. Sporo miejsca poświęciliśmy technologii web push oraz możliwościom, jakie daje skuteczny monitoring internetu. Po części merytorycznej tradycyjnie przyszedł czas na networking i dobrą zabawę.

Ale tym razem postanowiliśmy iść o krok dalej, by jeszcze bardziej zaangażować uczestników spotkania i rozwiązywać problemy branży. Postanowiliśmy zachęcić uczestników do tego, by dzielili się z nami swoimi problemami i zapisywali na specjalnych kartach pytania do ekspertów.

Pomysł chwycił, dlatego będziemy go kontynuować na kolejnych spotkaniach w tym roku. Jaki jest cel tego eksperymentu? Dowiecie się, jak tylko przyjdziecie na któryś z kolejnych TravelCampów!

Trzeba przyznać, że Katowice mile mnie zaskoczyły. Dopisała pogoda, frekwencja (ponad 50 osób!) oraz dobre humory uczestników. To, co mnie szczególnie cieszy, to spora aktywność i obecność biur podróży. Dziękujemy wszystkim Partnerom i Sponsorom za wsparcie i mamy nadzieję, że na Śląsk wrócimy już za rok!

fot. Paweł Budz