Blog

W Krakowie mówiliśmy o wizach i domenach turystycznych


To się musiało wydarzyć. TravelCamp ponownie został zorganizowany w gościnnym Krakowie. Tym razem postawiliśmy na rewelacyjną miejscówkę w centrum, zaproponowaną zresztą przez jednego z uczestników TC. Artefakt Cafe okazał się doskonałym miejscem na tego typu spotkanie zarówno pod względem świetnej lokalizacji, jak bar-campowego klimatu, co było widoczne zarówno podczas oficjalnej części TC, jak i podczas AfterParty.

Osoby, które śledzą poszczególne edycje naszych spotkań, zauważyły, że coraz częściej rezygnujemy z wynajmu sali konferencyjnej na rzecz klimatycznego lokalu w centrum miasta. Celowo zmniejszyliśmy też liczbę prezentacji, tak by każdy z prelegentów miał swobodę w zaprezentowaniu tematu, a uczestnicy, by w każdym momencie mogli włączać się do rozmowy i zadawać pytania. To rozwiązanie sprawdziło się już w Gdańsku i nadal będziemy się trzymać tego konceptu.

O czym mówiliśmy podczas 6. edycji TC?

Z punktu widzenia organizatora, 6. edycja wypadła naprawdę nieźle. A to dlatego, że wiele tematów omówionych było po raz pierwszy. I tak po raz pierwszy na TC mówiliśmy o systemie CRM i to w kontekście procesu wizowania online. Po raz pierwszy w Polsce odbyła się premiera Travelport Rooms and More – nowego portalu rezerwacyjnego firmy Travelport.

Prawdopodobnie po raz pierwszy na branżowym spotkaniu tak wiele miejsca poświęcono domenom turystycznym oraz możliwości ich wykorzystywania na rynku wtórnym. Jeśli chodzi o temat domen, warto odnotować, że w spotkaniu poza Danielem Dryzkiem udział wziął także Bartek Usydus – obaj to uznani inwestorzy domenowi w branży internetowej.

Na TravelCampie nie po raz kolejny pojawiła się firma Freshmail, ale po raz pierwszy reprezentował ją Filip Kłodawski – z dobrym zresztą skutkiem, opowiadając o kolejnej (!) nagrodzonej kampanii e-mailingowej w branży travel. Po raz pierwszy w historii TC AfterParty było tak wciągające, że wiele osób uczestniczyło w nim na stojąco…

Gdzie odbędzie się kolejny TravelCamp?

Silna reprezentacja z Wrocławia skutecznie namawiała nas na zorganizowanie kolejnej edycji w stolicy Dolnego Śląska. Wszystko więc wskazuje na to, że w styczniu 2012 TravelCamp odbędzie się we Wrocławiu. Mamy już pewne plany i propozycje na kolejne edycje, ale zdradzimy je dopiero pod koniec tego roku.

Na koniec wielkie dzięki dla Sponsora tej edycji – firmy Travelport, dzięki której spotkanie to mogło się odbyć. Travelport ufundował też upominki, które rozlosowaliśmy wśród uczestników. Nie wszyscy wiedzą, że Travelport wspiera naszą inicjatywę od samego początku! Partnerami tej edycji były firmy Freshmail oraz eholiday.pl.

Jeśli chcecie być na bieżąco informowani o kolejnych edycjach, zapraszamy na nasz travelcampowy profil na Facebooku. Nie zabraknie tam sporej dawki wiedzy oraz niespodzianek.